• RSS
  • Navigator

Kulturní tipy

Kulturní tipy v Praze

Hlavní město Praha je považováno za jedno z nekrásnějších měst na světě. Jeho historické jádro je od roku 1992 zapsáno na seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO a je plné jedinečných staveb i tajemných středověkých zákoutí. Kromě turisticky atraktivních cílů ale nabízí i spoustu míst vhodných k relaxaci, ať už jde o rozlehlé parky a zahrady, divadla, koncertní sály nebo třeba hudební kluby. Ve srovnání s ostatními metropolemi je Praha bezpečným městem s poměrně nízkým počtem trestných činů. Především v centru Prahy je ale třeba dávat si pozor na kapsáře.Více informací nejen o aktuálním kulturním dění najdete zde:

https://metropolevsech.eu/en/

https://www.prague.eu/en/objects/places

https://www.pragueexperience.com/

https://www.praguest.com/en/


Kulturní tipy v Hradci Králové

Hradec Králové je metropolí Královehradeckého kraje. Leží na soutoku řek Labe a Orlice a žije v něm asi 93 000 obyvatel. Ve městě najdeme spoustu architektonicky zajímavých budov, jako je kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 17. století, historická budova radnice, nebo renesanční zvonice nazývaná Bíla věž. Kromě památek láká návštěvníky i obří sladkovodní akvárium s vodním pralesem, rekreační aquacentrum s tobogánem a umělým vlnobitím nebo labská vodní elektrárna „Hučák“.Kulturní akce v Hradci Králové najdete zde.


Kulturní tipy v Plzni

Západočeské město Plzeň je se svými 172 000 obyvateli čtvrtým největším městem v České republice. Jedná se o historické město, proslavené nejen světoznámou značkou piva, ale i jedinečnými památkami a pulsujícím centrem. V roce 2015 získala Plzeň dokonce titul Evropského hlavního města kultury.


Mezi dominanty města patří renesanční radnice, františkánský klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie nebo pozdně gotický chrám sv. Bartoloměje stojící na Náměstí Republiky v samotném srdci města. Dalším architektonickým skvostem je gotická vodárenská věž známá jako Černá věž. Za návštěvu určitě stojí i Plzeňské historické podzemí, které tvoří složitý systém chodeb, sklepů a studní, budovaný už od 14. století a řadící se k největším historickým podzemním systémům ve střední Evropě. Mezi další zajímavosti patří Pivovarské muzeum, Techmania Science Center, DinoPark Plzeň nebo Zoologická a botanická zahrada města Plzně.Další informace o životě v Plzni najdete zde:

https://www.visitplzen.eu/
Poslední změna: 4. srpen 2020 16:44 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty


Staff Welcome Centre

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republikaTelefon:

(+420) 224 491 898

(+420) 224 491 897

E-mail:


Jak k nám