• Navigator

22. března 2023

Seminář "Zaměstnávání cizinců a vysílání zaměstnanců UK do zahraničí z pohledu sociálního zabezpečení a daní"

Zaměstnáváte na vašem pracovišti cizince, případně řešíte vysílání českých zaměstnanců do zahraničí a potřebujete poradit s problematikou odvodů sociálního zabezpečení nebo s určením daňové rezidence? Zveme vás na seminář s Ing. Dittou Hlaváčkovou, daňovou poradkyní specializující se na oblast daně z příjmů včetně problematiky sociálního a zdravotního pojištění v rámci EU/EHP i třetích zemí. Vysvětlí nám jaké informace se musí zjišťovat při uzavírání smluv s cizinci, seznámí nás s možnými situacemi při vyslání nebo přijetí zaměstnance v souvislosti se základními principy dle Nařízení Rady EU 883/2004 a také nám objasní určení daňové rezidence zahraničního zaměstnance.

Součástí semináře budou i praktické příklady, zvláštnosti jiných zemí a detailní seznámení s notifikačními povinnostmi zaměstnavatele i tzv. formulářem A1.

Termín:               24. 4. 2023 od 10:00 do 13:00 hodin

Místo:                  RUK, Celetná 20, místnost č.140 – Modrá posluchárna (2. patro)

Registrace zde

Jak se přihlásit na portál:

Po otevření odkazu výše se objeví přihlašovací okno Microsoftu, tam je třeba zadat čísloosoby@cuni.cz. Číslo osoby je univerzitní číslo, které najdete na kartě zaměstnance. I kdybyste měli jiné své vlastní heslo pro Microsoft, zde ho nepoužívejte. Po zadání uživatelského jména budete přesměrováni na stránku přihlašování do CAS UK, po přihlášení by se vám měla objevit vstupní stránka Portálu.

Kontakt: Mgr. Irena Aridi, tel. 224 491 391,

Máte dotaz?