• socialIcon

9. února 2021

Seminář pro zaměstnance UK - Zaměstnávání zahraničních vědeckých pracovníků na UK s důrazem na povinnosti zaměstnavatele

Zveme Vás na seminář s JUDr. Štěpánem Pastorkem, odborníkem na oblast zaměstnávání cizinců a jejich pobyt na území České republiky. Cílem semináře je seznámit účastníky s pobytovým postavením zahraničních zaměstnanců v České republice s důrazem na povinnosti zaměstnavatele. Program semináře bude upřesněn po zaslání konkrétních dotazů a preferovaných oblastí od účastníků.

Program:

• Úvod do pobytového postavení cizinců v České republice

• Rozdíly při zaměstnávání občanů EU, jejich rodinných příslušníků a cizinců ze třetích států z pohledu pracovního a cizineckého práva

• Přehled pobytových titulů cizinců ze třetích zemí a právní úpravy zákona o pobytu cizinců

• Rozdělení cizinců do skupin podle přístupu na trh práce v České republice

• Specifické typy pobytových oprávnění svázaných s možností vstupu na trh práce u cizinců ze třetích zemí – krátkodobá víza, sezónní zaměstnání, zaměstnanecká karta, modrá karta

• Volný vstup na trh práce

• Specifické typy pobytů studentů, pedagogických, akademických a vědeckých pracovníků

• Nelegální práce, její příčiny a rizika

• Povinnosti zaměstnavatelů při zaměstnávání cizinců (informační a oznamovací povinnost, evidenční povinnost), pracovní cesty cizinců ze třetích zemí

• Účast cizinců ze třetích zemí na zdravotním a sociálním pojištění v České republice

Registrace zde

Jak se přihlásit na portál: Po otevření odkazu výše se objeví přihlašovací okno Microsoftu, tam je třeba zadat čísloosoby@cuni.cz. Číslo osoby je univerzitní číslo, které najdete na kartě zaměstnance. I kdybyste měli jiné své vlastní heslo pro Microsoft, zde ho nepoužívejte. Po zadání uživatelského jména budete přesměrováni na stránku přihlašování do CAS UK, po přihlášení by se vám měla objevit vstupní stránka Portálu.

Termín: 16.3.2021 od 9:00 do 12:00 hod.

Místo: MS Teams (odkaz bude účastníkům zaslán před konáním semináře)

V případě dotazů jsme Vám k dispozici.

Těšíme se na Vás!

Simona Teplá a Heda Kulísková

CU Staff Welcome Centre

Tento seminář je hrazen prostřednictvím projektu OP VVV Rozvoj kapacit VaV UK č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_054/0015222.

Máte dotaz?

Staff Welcome Centre