• socialIcon
  • socialIcon
  • Aktuality

Aktuality

5. dubna 2021

Podmínky pro vstup zahraničních zaměstnanců UK do ČR

Nejste si jistí, jak má v současné době postupovat zahraniční vědec plánující příjezd do ČR? Zde máte alespoň základní návod:


Od pondělí 21. září 2020 mají osoby cestující ze zemí, které nejsou na seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy, nově povinnost vyplnit elektronický příjezdový formulář, a to ještě před příjezdem do ČR. Vyplněním a odesláním formuláře tak automaticky informují příslušnou hygienickou stanici o svém příjezdu. Formulář je dostupný zde. Doklad o vyplnění formuláře musí předložit i při hraniční či pobytové kontrole, bude ho možné vytisknout nebo zobrazit na mobilním zařízení. Více informací k příjezdovému formuláři najdete zde


S účinností od pátku 5. února 2021 se nově zavádí tzv. tmavě červená - vysoce riziková - kategorie zemí, na cesty z nichž se budou aplikovat nejpřísnější epidemiologická opatření. To znamená povinné předložení prvního PCR testu ne staršího než 72 hodin před započetím cesty a následně druhého PCR testu provedeného v ČR nejdříve pátý den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.


V případě cest z oranžových a červených zemí bude povinnost předložit před vstupem antigenní test ne starší než 24 hodin před odjezdem, nebo PCR test ne starší než 72 hodin před odjezdem. V případě červených zemí pak musí osoba podstoupit druhý PCR test provedený v ČR (lze provést i dříve než pátý den). Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.


Testy lze podstoupit přímo na letišti Václava Havla, bližší informace najdete zde. Seznam dalších odběrových míst v Praze najdete zde.


Detailní informace najdete v Ochranném opatření - omezení překročení státní hranice ČR s účinností od 5.4.2021 (nejdůležitější informace jsme pro vaši lepší orientaci zvýraznili).


Pravidla pro vstup osob na území ČR platná od 5. dubna 2021 - tabulka


Pravidla pro vstup osob na území ČR platná od 5. dubna 2021 - přehled


Seznam zemí podle míry rizika nákazy


Povrzení přijímacího subjektu na území ČR


Aktuální informace týkající se koronaviru na stránkách Ministerstva vnitra ČR
Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty


Staff Welcome Centre

UK Point

Univerzita Karlova

Celetná 13

116 36 Praha 1

Česká republikaTelefon:

(+420) 224 491 898

(+420) 224 491 897

E-mail:


Jak k nám